Kolmapäeval, 22. mail kell 17.00 toimub Türi laululaval Kirsiõie liikumispidu. Peol esinevad kõikide rühmade lapsed, esinemistele järgneb matk/jooks ümber järve.

Kõige olulisemad on kahtlemata meie lõpupeod:

24. mail kell 16.00 - Lokuta maja Sajajalgsete ja Mesimummide lõpupidu

30. mail kell 16.00 Türi-Alliku Mesimummude lõpupidu

31. mail kell 16.00 Kesklinna Vikerkarude ja Kaisukarude lõpupidu Kultuurikeskuses

Enne lõpupidusid toimub 22. mail kell 17.00 Türi Lauluväljakul Kirsiõie liikumispidu, kus kõik rühmad esinevad tantsukavadega ning pärast seda minnakse koos vanematega ümber järve matkale.

Projektis "Türi lasteaia loodusõppeprogrammid 2018.-19. õppeaastal"" osaleb kogu lasteaiapere 17 rühmaga.  Sõimerühmadel ja nooremadel rühmadel käis külas Polli talu loomaaed, kes tutvustas kitse, poni ja küülikut. Paar rühma tutvuvad alpakadega Wile farmis Poakal. Vanemad rühmad osalevad Huvitava Bioloogia Kooli programmides "Metsloomad", "Põnev putukamaailm", "Talvised linnud" ja "Kevadlilled ja liblikad". Kaks rühma sõidab Puhta vee teemaparki, et uurida putukamaailma ja elu tiigis. Üks rühm suundub Mukri rabasse looduskooslust avastama.

Vahetud kogemused ja elamused õpetavad tundma loodust, loomi ja loodushoidu ning innustavad looduse vastu huvi tundma. Projektitaotluse rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus, millest õppeprogrammidele kulub 1960 eurot ja transpordile 547,68.

Tervisetöötaja Mariana Väärtnõu eestvedamisel käisid Türi lasteaia koolieelikute rühmad Tallinnas Tervishoiu Muuseumis. Hambatunnis said lapsed lähemalt teadmisi hammaste ehitusest. Olulise tähtsusega keskenduti hammaste harjamisele ja vajalike harjumuste kinnistamisele. Selleks käsitleti aktiivsel ja mängulisel viisil suuhügieeni tervikuna ning uuriti lähemalt hambaid suu osana ja hambapesu rolli suuhügieenis. Lapsed said valmistada erineva lõhna ja maitsega hambapastat.

Jää- ja veeohutuspäev Türi tehisjärve ääres 24.03 sai teoks lasteaia tervishoiutöötaja Mariana eestvedamisel koostöös Türi päästekomandoga. Eesmärgiks oligi näidata lastele,et nõrga jääga võib vette kukkuda ning kuidas päästjad päästavad veesolijat. Intervjuus Järva Teatajale rääkisid Kaspar ja Revo Marten teadlikult, miks jää murdub kevadel kergesti ja et päästma minnes ei tohi käest kinni võtta - võib ise ka vette libiseda.

Jääohutuse teema veekogul oli Türi lasteaias näitliku tegevusena esimest korda. Sellest võtsid osa kolme maja 4-7 aastaste rühmad. Kevadine veeohutuspäev on Kesklinna lasteaial maikuu lõpus, mil ohutusteadmisi ujumisel annab vetelpäästetöötaja.