Käesoleva aasta 16. septembril tähistab Türi Lasteaia Lokuta õppekoht 45. sünnipäeva. Väärikas eas maja ümbritseb kaunis mõisapark rikkaliku looduskeskkonnaga. Siin on suurepärased võimalused õuesõppe tegevusteks ning mõisaegsete puude vari on pakkunud kaitset päikese eest ka kuumadel suvepäevadel õuemänge nautivatele mudilastele. Liiklusrada võimaldab harjutada jalgrattasõitu ning  erinevate liiklusülesannete lahendamist.

Uhkeks sünnipäevaks soovime väga rajada laste liikumisvõimaluste rikastamiseks madalseiklusrada meie kaunisse mõisaaegsesse parki. Madalseiklusrada on mõeldud kõigis vanustes lastele, alates päris pisikestest sõimelastest kuni koolieelikuteni. Sünnipäevakingi maksumus on ligikaudu 10 000 eurot ja selle summa kokku saamiseks loodame teie kõigi abile!

Madalseiklusraja soetamiseks annetuste kogumisele paneme piduliku punkti suvisel kohvikutepäeval, seekord Lokuta mõisapargis. Eelnevatel aastatel on Türi Lasteaia Perekohvik toimetanud Kesklinna õppekohas. 2020. aastal läks kohviku tulu robootikavahendite omaosaluse katmiseks. Sel aastal läheb kohviku tulu Lokuta maja sünnipäevakingi fondi.

Ka maja ise saab sel aastal värskendust. Nimelt vahetame sel suvel Lokuta maja saali ja sõimerühma osas katusekatte, et edaspidiselt vältida veekahjustusi, mis meid kimbutanud on.

Lokuta majas uhket sünnipäeva peame ikka tordi, sünnipäevaõnnitluste ja õhupallidega. Ning kui olud lubavad, siis kutsume ka teid kõiki külla!

Lokuta mõisa ajaloost saab täpsemalt lugeda lingil: http://www.tyrilasteaed.ee/lokuta-maja/ajalugu

Loe ka siit: https://jarvateataja.postimees.ee/7228494/lasteaed-ihkab-sunnipaevaks-seiklusrada

Täna käib Lokuta õppekoha neljas rühmas kokku 73 last. Lokuta õppekohas on alushariduse saanud 787 last, tänavu lõpetab lasteaia 12 koolieelikut.

Head Türi Lasteaia sõbrad, vilistlased, vanemad, meeskonnaliikmed!

Meie suure unistuse täitumiseks, ehitada Lokuta õppekoha kaunisse parki lastele madalseiklusrada, palume teie toetust annetusena:

Saaja: Türi Vallavalitsus

SEB: EE731010702003740008