Kesklinna maja uudised

Kesklinna õppekoha Mõmmi-Jõmmikute ja Lustikarude rühma lapsed käisid PRIA toetuse kaasabil põneval õppekäigul Kadarbiku Köögivilja OÜ –s, kus tutvusid suurtootmises köögiviljadest valmistatud toodetega. Lapsed said teada, et seal kasvatatakse kolme aedvilja: porgandit, kapsast, peeti ning erinevaid suvekultuure. Lastel oli võimalus näha erinevatel liinidel porgandite sorteerimist, pesu ja pakendamist. Saadi teadmisi, millistes tingimustes hoitakse köögivilju üle talve; millise teekonna läbivad köögiviljad enne, kui võime neid poe müügilettidel kohata. Kohapeal pakuti degusteerimiseks lastele erinevaid smuutisid ja mahlu. Kõik lapsed said kaasa paki beebiporgandeid.

www.facebook.com

Kesklinna maja huviringid said hoo sisse oktoobri alguses. Muusikaõpetaja Janika Oja juurde kogunesid laulu- ja mänguringi 1-2 aastased koos emadega. Ring on mõeldud kodustele lastele koos ema või isaga. Toimub teisipäeviti kell 11.30 ja see on peredele tasuta. Lasteaia 4-5aastased saavad osaleda liikumisõpetaja Irina Kivisepa juhendatavas vahvalt mängulises spordiringis.

Treener Rauno Kald õpetab jalgpalli koolieelikutele ja treener Ave Palu juhendamisel toimub uudne joogavõimlemine. Jalgpall ja jooga on tasulised treeningud. Lasteaed on siin osapooli kokkuviivas rollis, et teha trennid peredele paremini kättesaadavaks. Hea, et meil on toredad juhendajad ja huvilised!

Türi Lasteaia Kesklinna maja kõrval Vabaduse tänaval sai parkla valmis. Plats on suur, must kate peal ja parkla nurgast saab uue värava kaudu otse lasteaia hoovi.

Palume lahkesti uut parklat kasutama hakata, aga muidugi saab jätkuvalt parkimiseks kasutada ka Lembitu tänavat (lasteaiapoolses servas diagonaalis, teises servas piki tänava serva parkides). Juhime tähelepanu, et ohutuse huvides on Lembitu tänav nüüd ühesuunaline.

Täname Türi valda, kes lasteaia palvel need ümberkorraldused tegi!