Lokuta maja uudised

Sa saad tutvuda päkapikkude tööruumidega ja ise kaasa lüüa nende tegemistes.

Näed ja kuuled, millega tegelevad päkapikud Troll ja Nääps.

Miks Tarkur pahandab ja mida ta jälle katsetab?

Mille üle rõõmustab Eputrilla?

Sul on au laulda koos Päkapikkude ülemaga.

Hoolsal ja usinal vaatlemisel võib leida mitusada aastat vanu päkapikkude jälgi.

Kohtumiseni Lokuta Päkapikkude Salakambris.

Aeg eelnevalt broneerida päkapikk-giid Nääpsu juures-5684 4467!

Remondi ja uuenduste käigus sai osa mööblit välja vahetatud, samuti on lasteaial suur kuur ja mahukas kelder. Aastakümnetega oli seal omale paiga leidnud palju selliseid asju, mida lasteaed enam ei vajanud, aga mida kohe ära ka visata ei raatsinud. Alustades kasutatud lauanõudest, peetud supipottidest ja armatuuridest, lõpetades vanade kapikeste ja riiulitega. Krooniks lauavirna taga kastid laste gaasimaskidega, katuse all oma aega ootavad vanad mõisauksed, Lenini portree ja töötav pesumasin Riga. Et kogu sellele varandusele veel kord uut elu anda, korraldasime suure koristus- ja laadapäeva. Huvilisi ja ostjaid käis üksjagu, saadud esemete eest laekus annetustena pea 300 eurot, mille kasutame uue liikumislinnaku rajamiseks. Järgmisel päeval olid meil abiks tublid ühisgümnaasiumi noormehed, kes jäägid ja sodi suurde konteinerisse kandsid, et see Väätsa prügilasse läkitada. Järele jäid avarad ja puhtad ruumid. Nüüd on jälle vaba kohta uutel mõtetel tulla ja teoks saada

Lokuta mõisa on esmakordselt mainitud 1460. aastal, praegune mõisahoone ehitati aastatel 1875-1888. Mõisa viimane omanik enne 1919. aasta mõisate võõrandamist oli Georg Rausch von Traubenberg. 1920. aastal avati hoones kool 65-le õpilasele. Kooli vajaduste järgi ehitati mõisahoone üks tiib kahekorruseliseks, et sinna mahuks internaat ja õpetaja korter.

Pärast algkooli sulgemist seisis mõis mõned aastad tühjana. Lasteaia jaoks tehti hoones suurem remont ja 1976. aastal alustas mõisas tööd Türi 3. Lastepäevakodu. Rahva jaoks oli ta ikka Lokuta lasteaed ja selle nime ta ka ametlikult sai 1996. aastal.

Septembris oli Lokuta lasteaia juubelisünnipäev, see maja ja avar mõisapark on piirkonna kõige nooremate päralt olnud juba 40 aastat.

Türi Lasteaia Lokuta majas on sellesuvised muutused üllatamas nii lapsi kui ka lapsevanemaid. Saalist, koridoridest, kabinettidest ja laste riietusruumidest on maha võetud 70ndatel aastatel seintele paigaldatud ruberoid ja puitliistudest katted, koridoridest eemaldati ülearused uksed, uuendati põrandaid ja treppe.