Lokuta mõisa on esmakordselt mainitud 1460. aastal, praegune mõisahoone ehitati aastatel 1875-1888. Mõisa viimane omanik enne 1919. aasta mõisate võõrandamist oli Georg Rausch von Traubenberg. 1920. aastal avati hoones kool 65-le õpilasele. Kooli vajaduste järgi ehitati mõisahoone üks tiib kahekorruseliseks, et sinna mahuks internaat ja õpetaja korter.

Pärast algkooli sulgemist seisis mõis mõned aastad tühjana. Lasteaia jaoks tehti hoones suurem remont ja 1976. aastal alustas mõisas tööd Türi 3. Lastepäevakodu. Rahva jaoks oli ta ikka Lokuta lasteaed ja selle nime ta ka ametlikult sai 1996. aastal.

Septembris oli Lokuta lasteaia juubelisünnipäev, see maja ja avar mõisapark on piirkonna kõige nooremate päralt olnud juba 40 aastat.

Sünnipäevapeol esinesid kõik rühmad oma maskotiga seotud laulumänguga, lauldi sünnipäevalaulu ja söödi kooki. Külas käisid, häid soove ja vahvaid kingitusi tõid endised töötajad, naabrid, vallavanem ja maavanem. Suisa üllatuskavaga esinesid Mõmmi ja Mimmi Kesklinna lasteaiast. Tänasime lasteaia kõige staažikamaid töötajaid Sirje Ummust ja Karin Pihlikut, juhatajaid Reet Alevit,  Elle Tuisku ja Sirle Võttit ning  häid koostööpartnereid Türi Ühisgümnaasiumi ja Türi vallavalitsust.

Eriti meeleolukas oli õhtune avatud uste päev, kus kõigil oli võimalus uudistada, milline mõisahoone välja näeb. Oli neid, kes  esmakordselt Lokuta mõisa külastasid, aga suurem osa oli ikkagi lasteaia vilistlasi ja nende vanemaid. Nende jaoks oli eriti põnev näha, milliseks oli lasteaed muutunud suvise suure remondi käigus.