Lapse lasteaeda minek on oluline samm tervele perele. Käesolev info on mõeldud esmakordselt lasteaeda tulevate laste vanematele, et koostöö lasteaiaga oleks sujuv, pakuks rõõmu ja rahulolu kõigile.

Türi Lasteaed tegutseb kolmes õppekohas:

Lokuta õppekoht - Tehnika tänav 12, Türi linn, tel 5331 2511
Kesklinna õppekoht - Vabaduse tänav 2a, Türi linn, tel  5332 8820
Türi-Alliku õppekoht - Silla 1, Türi-Alliku küla, tel 5331 2511

 

Direktor: Triin Kaljur, tel 5648 7855,  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Sekretär (töötab Lokuta õppekohas): Kati Timberg, tel 5330 3017, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Õppejuht Lokuta ja Türi-Alliku õppekohtades: Eve Kõrs, tel 5331 2511, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Õppejuht Kesklinna õppekohas: Maiu Paumverk, tel 5332 8820, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Türi Lasteaia juriidiline aadress: Tehnika tn 12, Türi linn 72213, Türi vald, Järva maakond, tel. 5330 3017, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,

 

Lasteaed on avatud kell 7.00-18.00

Päevakava:

7.00 laste saabumine
8.30 hommikusöök
9.00 mäng ja õppetegevused
11.00 tegevused õues 
12.15 sõimerühma lõunasöök
12.30 aiarühma lõunasöök
12.45-15.00 sõimerühma puhkeaeg
13.00 -15.00 aiarühma puhkeaeg
15.30 õhtuoode 
16.30  mäng ja muud tegevused

 

Lasteaiateenuse eest tasumine

Lasteaia osalustasu- ja toidurahaarve edastatakse igakuiselt e- posti aadressile või selle puudumisel paberkandjal rühmast.

Vastavalt Türi Vallavolikogu 29. märtsi 2018 määrusele nr 17 (https://www.riigiteataja.ee/akt/413042018004?leiaKehtiv)  on osalustasu määr Türi valla koolieelsete lasteasutuste lapsevanemale 5% Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast. Kui perest käib lasteaias samaaegselt kaks last, maksab lapsevanem ühe lapse eest 100% ja teise lapse eest 75% osalustasu määrast. Kui perest käib lasteaias samaaegselt kolm või enam last, tasub lapsevanem ühe lapse eest 100%, teise eest 75% ning kolmanda ja järgnevate laste eest lapsevanem osalustasu ei maksa. 

Juuli kuu eest kehtib osalustasu vaid juhul, kui laps juulis lasteaias käib.

Toiduraha on 2 € päevas.

Osalustasu makstakse jooksva kuu eest, toiduraha eelmise kuu eest.

 

Soovitused vanemale lapse sujuvamaks kohanemiseks lasteaiaga:

 • harjutage last enne lasteaeda tulekut lasteaia päevakavale vastavatel kellaaegadel sööma, mängima ja magama. Nii on lapsel lihtsam kohaneda.
 • laiendage lapse suhtlusringi, jätke teda paariks tunniks lähedaste juurde, et laps õpiks emast eemalolekut.
 • looge lapsele ja endale positiivne hoiak lasteaia suhtes. Rääkige lapsele, mis teda seal ees ootab. Teadmatus hirmutab last. Ka vanemate kõhklused ja muretsemine kandub lapsele.
 • ilmutage enesekindlust ka last õpetajale üle andes. Innustage last õpetajaga rühma minema ja öelge näiteks, et teil tuleb täna kindlasti tore päev!
 • saabuge hommikul lasteaeda hiljemalt õppetegevuste algusajaks, st kell 9.00. Kui teie laps ei soovi süüa hommikusööki või oodet, teavitage sellest kindlasti rühmapersonali!
 • ärge unustage lapsele öelda, millal te talle järele tulete. Olge täpne ja pidage oma lubadusest kinni.
 • lasteaiaga harjutamise perioodil pidage nõu rühma õpetajatega, millal ja kui pikalt on laps valmis üksi lasteaeda jääma ning millal ta vajab kodust puhkepäeva.
 • lapse eripäradest andke teada rühmapersonalile või tervishoiutöötajale. Allergiate ja krooniliste haiguste esinemisel palume tuua perearsti tõend.

Riietus ja jalanõud:

 • laps tunneb end lasteaias hästi mugavates, hooajale vastavates riietes nii toas kui õues mängides. Parimad rõivad ja jalatsid on need, mida laps ise selga ja jalga saab panna. Jalatsid peavad olema trepist liikumiseks fikseeritud kannaga.
 • õues vajab laps riideid, mida võib mänguhoos ka määrida. Märjal ajal on vajalikud kile- või kummipüksid ja kummikud.
 • lapse kappi palume tuua vahetusriided. Riided palume märgistada lapse nimega, et vältida lapse asjade kadumist ja segamini minekut.
 • aiarühma laps vajab lisaks rühmariietele võimlemisriideid. Sõimerühma lapse võimlemisriiete vajaduse otsustab rühmaõpetaja.

Tagamaks head infovahetust liitub iga lapse vähemalt üks vanem peale lapse rühmanimekirja lisamist lasteaia infosüsteemiga ELIIS -www.eliis.ee.