Projektis "Türi lasteaia loodusõppeprogrammid 2018.-19. õppeaastal"" osaleb kogu lasteaiapere 17 rühmaga.  Sõimerühmadel ja nooremadel rühmadel käis külas Polli talu loomaaed, kes tutvustas kitse, poni ja küülikut. Paar rühma tutvuvad alpakadega Wile farmis Poakal. Vanemad rühmad osalevad Huvitava Bioloogia Kooli programmides "Metsloomad", "Põnev putukamaailm", "Talvised linnud" ja "Kevadlilled ja liblikad". Kaks rühma sõidab Puhta vee teemaparki, et uurida putukamaailma ja elu tiigis. Üks rühm suundub Mukri rabasse looduskooslust avastama.

Vahetud kogemused ja elamused õpetavad tundma loodust, loomi ja loodushoidu ning innustavad looduse vastu huvi tundma. Projektitaotluse rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus, millest õppeprogrammidele kulub 1960 eurot ja transpordile 547,68.

Sa saad tutvuda päkapikkude tööruumidega ja ise kaasa lüüa nende tegemistes.

Näed ja kuuled, millega tegelevad päkapikud Troll ja Nääps.

Miks Tarkur pahandab ja mida ta jälle katsetab?

Mille üle rõõmustab Eputrilla?

Sul on au laulda koos Päkapikkude ülemaga.

Hoolsal ja usinal vaatlemisel võib leida mitusada aastat vanu päkapikkude jälgi.

Kohtumiseni Lokuta Päkapikkude Salakambris.

Aeg eelnevalt broneerida päkapikk-giid Nääpsu juures-5684 4467!

4. oktoobril 2017 toimus Türi kultuurikeskuses õpetajate päevale pühendatud tänuüritus, kus jagati kätte Türi valla hariduspreemiad. Haridustöötaja 2017 tiitli ja preemia pälvisid:

 Ringa Valling, Külli Piirits ja Ülle Pokk

Kesklinna õppekoha Mõmmi-Jõmmikute ja Lustikarude rühma lapsed käisid PRIA toetuse kaasabil põneval õppekäigul Kadarbiku Köögivilja OÜ –s, kus tutvusid suurtootmises köögiviljadest valmistatud toodetega. Lapsed said teada, et seal kasvatatakse kolme aedvilja: porgandit, kapsast, peeti ning erinevaid suvekultuure. Lastel oli võimalus näha erinevatel liinidel porgandite sorteerimist, pesu ja pakendamist. Saadi teadmisi, millistes tingimustes hoitakse köögivilju üle talve; millise teekonna läbivad köögiviljad enne, kui võime neid poe müügilettidel kohata. Kohapeal pakuti degusteerimiseks lastele erinevaid smuutisid ja mahlu. Kõik lapsed said kaasa paki beebiporgandeid.

www.facebook.com

Tervisetöötaja Mariana Väärtnõu eestvedamisel käisid Türi lasteaia koolieelikute rühmad Tallinnas Tervishoiu Muuseumis. Hambatunnis said lapsed lähemalt teadmisi hammaste ehitusest. Olulise tähtsusega keskenduti hammaste harjamisele ja vajalike harjumuste kinnistamisele. Selleks käsitleti aktiivsel ja mängulisel viisil suuhügieeni tervikuna ning uuriti lähemalt hambaid suu osana ja hambapesu rolli suuhügieenis. Lapsed said valmistada erineva lõhna ja maitsega hambapastat.

Alamkategooriaid

Lokuta maja uudised

Kesklinna maja uudised

Türi-Alliku maja uudised