Käimasolevad projektid

• „Türi Lasteaia loodusõppeprogrammid 2019.-20. õppeaastal" (toetus Keskkonnainvesteeringute Keskuselt 786 eurot) – programm „Mets kui apteek" RMK Aegviidu looduskeskuses koolieelikute rühmadele

• „Türi lasteaia keskkonnahariduse õppeprogrammid koolieelikutele" (toetus Keskkonnainvesteeringute Keskuselt 1200 eurot) programm „Eesti metsloomad" Pernova Hariduskeskuses koolieelikute rühmadele

• PRIA kaasnevate haridusmeetmete projekt (toetus PRIAlt 4035.01 eurot) – kokandustegevused kõigis rühmades ja väljasõidud kõigile rühmadele Imavere Piimandusmuuseumisse, C.R. Jakobsoni talumuuseumi Kurgjal või Kalamatsi meiereisse Esnas, mille käigus lapsed said teadmisi piima, piimatoodete ja piimatoitude jõudmisest meie toidulauale.

• HITSA ProgeTiigri projekt (toetus HITSAlt 1746.65 eurot) – soetasime robootikavahendeid (4 maastikurobotit, 4 WeDo 2,  4 mTiny, 4 tahvelarvutit) robootikategevuste läbiviimiseks rühmades

• EV 100 ühiskingituse „Igale lapsele oma pill“raames sai Türi Lasteaed 890 € toetust erinevate pillide ostmiseks Lokuta ja Türi-Alliku majja.

•  ProgeTiigri projekti kaudu saime Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuselt 718 € suuruse sihtfinantseeringu robootikaseadmete ostmiseks.

• Türi Lasteaia kolme õppekoha projekt – "SEEMNEST SUUNI" sai PRIA poolse heakskiidu.
    Toimuvad toredad väljasõidud aianditesse.
    Aravete Mägise Aed OÜ – T-Alliku ja Lokuta 4-5 aastased lapsed sõidavad tutvuma aiandiga Aravetele (2 rühma)
    Imavere kurgikasvandus (FIE Kuido Paimla), kus kasvatatakse erinevaid kasvuhoonekurke, vigurkurke ja muid aedvilju – T-Alliku ja Lokuta 3-4aastased lapsed (2 rühma)
    Põltsamaa Felix AS – Lokuta, T-Alliku ja Kesklinna 6-7aastased lapsed (3 rühma)
    Kadarbiku Köögivili OÜ – Kesklinna 5 – 7aastased lapsed (4 rühma).
    Igasse õppekohta soetatakse vahendid õppeköökide sisse seadmiseks (vigurlõikurid, noad, lõikelauad, mõõtekannud, kausid, köögiviljakombainid, mahlapressid, toidukuivatid, toidukaalud).
     Igas rühmas valmistatakse koos aedviljamahlu, toimuvad salatipäevad. Valmistatkse tervislikke krõpse kuivatud juur- ja puuviljadest
    Lapsed kasvatavad ise taimi, õuealadele istutatakse marjapõõsad. Lokuta lasteaed saab uhke turbapeenra mustikate ja jõhvikatega.

• Meie lasteaed osaleb Euroopa Liidu poolt rahaliselt toetatavas üleeuroopalises koolidele puuvilja jagamise kavas.

• Meie lasteaed jagab Euroopa koolipiima programmi alusel Euroopa Liidu poolt subsideeritud piimatooteid.

Lõppenud projektid

• EV 100 ühiskingituse „Igale lapsele oma pill“
    raames sai Türi Lasteaed 570 eurot toetust kuue muusikariista ostmiseks. Linna sünnipäeval teenis lasteaed oma pargikohviku projektiga täiendavalt 1015 eurot pillide ja õppevahendite soetamiseks.